Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Projekty

Strona główna Ukończone "Z techniką za pan brat"
"Z techniką za pan brat"
Email

Podsumowanie projektu "Z techniką za pan brat - wykorzystywanie techniki do codziennego życia"

Projekt "Z techniką za pan brat - wykorzystywanie techniki do codziennego życia", realizowany był przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Odbyły się trzy wycieczki - do Bóbrki i Trzcinicy, do Bochni i Lipnicy Murowanej oraz do Zabrza i Chorzowa. Głównym motywem tych wycieczek było zastosowanie techniki w dziedzinie pozyskiwania surowców. W Bóbrce znajduje się kopalnia ropy naftowej (ciągle dostarczająca surowiec na polski rynek), w Bochni już soli się nie wydobywa, jest tam muzeum, podobnie w Zabrzu jest muzeum węgla kamiennego.

Więcej…
 
Email

Wycieczka do Zabrza i Chorzowa

"Złoto jest najcenniejszym kruszcem, tak samo jak węgiel najcenniejszym surowcem energetycznym. Z tego też względu węgiel nazywany jest czarnym złotem"

Więcej…
 
Email

Wycieczka do Bochni i Lipnicy Murowanej.

Św. Kinga nierozerwalnie kojarzy się z... solą. To za jej przyczyną jak głosi legenda w Polsce zaczęto wydobywać ten niezmiernie ceniony wówczas produkt jakim jest sól. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Borze wysłuchali tej legendy będąc na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Wycieczka miała miejsce dnia 28 września 2017 r. Odbyła się ona w ramach projektu "Z techniką za pan brat - wykorzystywanie techniki do codziennego życia", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Więcej…
 
Email

Wycieczka do Bóbrki i Trzcinicy.

Dnia 13 czerwca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Borze uczestniczyli w wycieczce do Bóbrki i Trzcinicy. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Z techniką za pan brat - wykorzystywanie techniki do codziennego życia", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Więcej…
 
Email

Logo GCKiT

Szkoła Podstawowa

w Borze

Logo Grupy Inicjatyw Lokalnych GIL

„Z techniką za pan brat - wykorzystywanie techniki do codziennego życia”

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary.

"Z techniką za pan brat - wykorzystywanie techniki do codziennego życia"

Zadanie polega na zorganizowaniu wyjazdów do obiektów muzealnych związanych z rozwojem techniki.

Więcej…
 


Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.